´╗┐ Tiskov├í zpr├íva - Mezin├írodn├ş konference

Tisková zpráva, Přerov, 18.6.2015

Mezin├írodn├ş konference

 

Centrum pro komunitn├ş pr├íci v├Żchodn├ş Morava (d├íle CpKP VM) po┼Ö├ídalo ve dnech 11. - 12.6.2015 dvoudenn├ş mezin├írodn├ş konferenci, kterou byl zakon─Źen t┼Ö├şlet├Ż projekt ÔÇ×Mezin├írodn├şm partnerstv├şm k inovaci rozvoje soci├íln├şch slu┼żeb prost┼Öednictv├şm zapojen├ş nezam─Ťstnan├Żm". Konference se konala za ├║─Źasti z├ístupc┼» zahrani─Źn├şho partnera projektu z Partnerstva soci├ílnej ink├║zie subregi├│nu ┼áari┼í z v├Żchodn├şho Slovenska. Pro ├║─Źastn├şky konference z ┼Öad samospr├ívy, nest├ítn├şch neziskov├Żch organizac├ş poskytuj├şc├ş soci├íln├ş slu┼żby a z├ístupc┼» ├║┼Öad┼» pr├íce z Olomouck├ęho, Zl├şnsk├ęho, Jihomoravsk├ęho ─Źi Moravskoslezsk├ęho kraje, byl p┼Öipraven bohat├Ż program zahrnuj├şc├ş nejen p┼Öedstaven├ş projektu, jeho realizaci a popis v├Żstup┼» jednotliv├Żch aktivit, ale tak├ę zaj├şmav├ę p┼Ö├şsp─Ťvky p┼Öedn├í┼íej├şc├şch ─Źesk├Żch i zahrani─Źn├şch host┼».

V ├║vodu konference se ├║─Źastn├şci dozv─Ťd─Ťli informace o cel├ęm projektu, zahrnuj├şc├ş detailn├ş p┼Öedstaven├ş funk─Źnosti a vyu┼ż├şvanosti informa─Źn─Ť - komunika─Źn├şho syst├ęmu Informa─Źn├ş Servis pro soci├íln├ş slu┼żby, d├íle jim byli p┼Öedstaveny v├Żstupy z aktivit ur─Źen├Żch pro vedouc├ş pracovn├şky poskytovatel┼» soci├íln├şch slu┼żeb a z aktivit pro nezam─Ťstnan├ę. CpKP VM zorganizovalo celkem 4 cykly akreditovan├Żch rekvalifika─Źn├şch kurz┼», kter├Żch se z├║─Źastnilo celkem 61 nezam─Ťstnan├Żch, z nich┼ż 60 z├şskalo certifik├ít pracovn├şka v soci├íln├şch slu┼żb├ích v souladu se z├íkonem 108/2006 Sb., o soci├íln├şch slu┼żb├ích. Z 60 absolvent┼» kurz┼» je nyn├ş u┼ż 36 zam─Ťstnan├Żch.

Program konference sv├Żmi p┼Ö├şsp─Ťvky obohatili pozvan├ş host├ę nejen z ─îesk├ę republiky, ale tak├ę ze Slovenska. Z├ístupci partnersk├ę organizace Partnerstva soci├ílnej inkl├║zie subregi├│nu ┼áari┼í z v├Żchodn├şho Slovenska ├║─Źastn├şk┼»m konference p┼Öedstavili ─Źinnost svoj├ş organizace, prezentovali projekt Soci├ílno-informa─Źn├í banka, kter├Ż slou┼żil podklad p┼Öi tvorb─Ť n├ími realizovan├ęho mezin├írodn├şho projektu a v neposledn├ş ┼Öad─Ť tak├ę pohovo┼Öili o ÔÇ×strastech a slastech" poskytov├ín├ş soci├íln├şch slu┼żeb na Slovensku. Nem├ęn─Ť zaj├şmav├ę vystoupen├ş m─Ťl dal┼í├ş host konference pan RNDr. Miroslav Poll├ík z Univerzity v Pre┼íov─Ť, kter├Ż p┼Ö├ştomn├Żm p┼Öedstavil novou strategii individu├íln├şho p┼Ö├şstupu k nezam─Ťstnan├Żm nebo osob├ím ohro┼żen├Żm soci├íln├şm vylou─Źen├şm a sv┼»j p┼Ö├şsp─Ťvek doplnil p┼Ö├şklady ÔÇ×Dobr├ę praxe" zapojov├ín├ş nezam─Ťstnan├Żch na v├Żchodn├şm Slovensku.

Do programu druh├ęho dne vstoupili sv├Żmi p┼Ö├şsp─Ťvky tak├ę lekto┼Öi vzd─Ťl├ívac├şch aktivit projektu, kte┼Ö├ş zhodnotili sv├ę p┼»soben├ş v projektu a d├íle tak├ę pohovo┼Öili o p┼Ö├şnosu kurz┼» a vzd─Ťl├ív├ín├ş obecn─Ť pro c├şlov├ę skupiny projektu z ┼Öad vedouc├şch pracovn├şk┼» poskytovatel┼» soci├íln├şch slu┼żeb a nezam─Ťstnan├Żch. V z├ív─Ťru konference ┼Öeditelka CpKP VM Mgr. Gabriela Fellingerov├í shrnula t┼Ö├şletou pr├íci na mezin├írodn├şm projektu, pod─Ťkovala v┼íem jeho akt├ęr┼»m za spolupr├íci, zvl├í┼ít─Ť pak pan├ş Pet┼Öe ┼áat├ínkov├ę z CpKP VM za jej├ş profesion├íln├ş p┼Ö├şstup a veden├ş projektu. Tak├ę vyj├íd┼Öila p┼Ö├ín├ş pokra─Źovat a rozv├şjet vz├íjemnou spolupr├íci vedouc├ş k rozvoji soci├íln├şch slu┼żeb v p┼Öerovsk├ęm regionu a tak├ę i nad├íle pom├íhat nezam─Ťstnan├Żm k jejich uplatn─Ťn├ş se na trhu pr├íce.

Projekt: ÔÇ×Mezin├írodn├şm partnerstv├şm k inovaci rozvoje soci├íln├şch slu┼żeb prost┼Öednictv├şm zapojen├ş nezam─Ťstnan├Żch", reg. ─Ź. CZ.1.04/5.1.01/77.00241. Tento projekt je financov├ín z prost┼Öedk┼» ESF prost┼Öednictv├şm Opera─Źn├şho programu Lidsk├ę zdroje a zam─Ťstnanost a st├ítn├şho rozpo─Źtu ─îR.

loga esf

CpKP v├Żchodn├ş Morava podpo┼Öili

Dal┼í├ş aktivity CpKP v├Żchodn├ş Morava