´╗┐ Projekt PodnikatelskoÔÇôzam─Ťstnaneck├í dru┼żstva ÔÇô Inovativn├ş n├ístroj aktivn├ş politiky zam─Ťstnanosti

Projekt PodnikatelskoÔÇôzam─Ťstnaneck├í dru┼żstva ÔÇô Inovativn├ş n├ístroj aktivn├ş politiky zam─Ťstnanosti

b_250_230_16777215_00_images_logo-bec2v-600.gif

Projekt, zam─Ť┼Öen├Ż na sn├ş┼żen├ş nezam─Ťstnanosti a rozvoj podnikatelsk├Żch aktivit p┼Öedev┼í├şm ve venkovsk├ęm prostoru, je zalo┼żen na uplatn─Ťn├ş metodiky vych├ízej├şc├ş z tzv. Business and Employment Co-operative Initiatives (BECs). Podpora a syst├ęm spolupr├íce, kter├Ż uplat┼łuje metoda BEC, je vhodnou formou pro vznik soci├íln─Ť podnikatelsk├Żch subjekt┼». 

 

 

 

Metoda vede skupinu osob k z├şsk├ín├ş podnikatelsk├Żch kompetenc├ş a k tomu, aby nesli spole─Źnou odpov─Ťdnost za sv├í rozhodnut├ş a prosperitu. Motivuje je ke spole─Źn├ęmu participativn├şmu prosp─Ťchu vedouc├şmu ke stabilizaci a dlouhodob├ęmu rozvoji sebezam─Ťstn├ív├ín├ş.

C├şlem projektu je podpo┼Öit celkem 30 osob ve 2 po sob─Ť jdouc├şch b─Ťz├şch formou pracovn├ş diagnostiky, individu├íln├şho poradenstv├ş, vzd─Ťl├ív├ín├ş k podnik├ín├ş a n├ísledn─Ť podpo┼Öit 12 osob v r├ímci podnikatelsko-zam─Ťstnaneck├ęho centra. Podpora projektu je ur─Źena pro okresy ┼áumperk, Jesen├şk a Brunt├íl, kter├ę jsou nejv├şce posti┼żeny vysokou nezam─Ťstnanost├ş.

C├şlovou skupinou projektu jsou uchaze─Źi o zam─Ťstn├ín├ş evidovan├ş na ├║┼Öadech pr├íce v podporovan├ęm ├║zem├ş a z├íjemci o zam─Ťstn├ín├ş, co┼ż jsou osoby, kter├ę cht─Ťj├ş zm─Ťnit sv├ę pracovn├ş uplatn─Ťn├ş. N├íbor prvn├şch 15 ├║─Źastn├şk┼» do projektu bude prob├şhat v dubnu a kv─Ťtnu 2013, n├ísledn─Ť bude zah├íjena s t─Ťmito ├║─Źastn├şky pracovn├ş diagnostika a bude odstartov├ín kurz Z├íklady podnik├ín├ş. Pracovn├ş diagnostika m├í uk├ízat ├║─Źastn├şk┼»m jejich p┼Öedpoklady a siln├ę str├ínky vzhledem k trhu pr├íce. Kurz Z├íklady podnik├ín├ş je akreditovan├Żm kurzem v rozsahu 164 vyu─Źovac├şch hodin, v r├ímci kter├ęho si budou ├║─Źastn├şci vytv├í┼Öet podnikatelsk├ę pl├íny vyu┼żiteln├ę v re├íln├ęm tr┼żn├şm prost┼Öed├ş. Od z├í┼Ö├ş 2013 za─Źnou vznikat prvn├ş pracovn├ş pozice v r├ímci projektu, kter├ę umo┼żn├ş ├║─Źastn├şk┼»m projektu zah├íjit svou podnikatelskou ─Źinnost jako zam─Ťstnanci s garantovanou m─Ťs├ş─Źn├ş mzdou. V r├ímci 1. b─Ťhu projektu podpo┼Ö├şme celkem 6 osob p┼Ö├şmou podporou na mzdov├ę p┼Ö├şsp─Ťvky v rozmez├ş 6-12 m─Ťs├şc┼». Toto cel├ę kole─Źko se bude opakovat je┼ít─Ť jednou v r├ímci projektu. Od z├í┼Ö├ş 2013 bude zah├íjen n├íbor do 2. b─Ťhu projektu. Od ledna 2014 bude vytvo┼Öeno dal┼í├şch 6 pracovn├şch pozic.

Realizac├ş tohoto projektu navazujeme na ├║sp─Ť┼ín─Ť ukon─Źen├Ż projekt ÔÇ×Podpora zam─Ťstnanosti na venkov─Ť prost┼Öednictv├şm podnikatelsko-zam─Ťstnaneck├Żch center", v r├ímci kter├ęho jsme pilotn─Ť ov─Ť┼Öili uplatnitelnost metody BEC v ─Źesk├Żch podm├şnk├ích.

Pravideln├ę novinky z projektu m┼»┼żete z├şskat na na┼íich facebookov├Żch str├ínk├ích:

https://www.facebook.com/PodnikatelskoZamestnaneckaDruzstva

Pokud V├ís projekt zaujal a spad├íte do c├şlov├ę skupiny, tak n├ís kontaktujte: 

CpKP Moravskoslezsk├Ż kraj

Z├íb┼Öe┼żsk├í 20, 787 01 ┼áumperk

E-mail: Tato e-mailov├í adresa je chr├ín─Ťna p┼Öed spamboty. Pro jej├ş zobrazen├ş mus├şte m├şt povolen Javascript.  

V├şce informac├ş V├ím sd─Ťl├ş: Mgr. Ivo ┼ákrabal, mob. +420 777 793 714 

Obdob├ş realizace projektu: b┼Öezen 2013 - listopad 2014b_460_50_16777215_00_images_logo.jpg

CpKP Severn├ş Morava podpo┼Öili