´╗┐ Projekt CENTRA SOCI├üLN─Ü ORIENTOVAN├ŁCH INOVAC├Ź

Projekt CENTRA SOCI├üLN─Ü ORIENTOVAN├ŁCH INOVAC├Ź


b_169_114_16777215_00_images_csi.png

Centrum pro komunitn├ş pr├íci Moravskoslezsk├Ż kraj od ledna 2013 realizuje projekt s n├ízvem ÔÇ×Centra soci├íln─Ť orientovan├Żch inovac├şÔÇť, kter├Ż je zam─Ť┼Öen na vyu┼żit├ş inovac├ş ve venkovsk├Żch regionech vedouc├şch k nalezen├ş p┼Öedev┼í├şm vhodn├Żch forem podpory (sebe)zam─Ťstn├ív├ín├ş osob ohro┼żen├Żch na trhu pr├íce.

 

 

Hlavn├şm n├ístrojem rozvoje lidsk├ęho kapit├ílu jsou soci├íln─Ť orientovan├ę inovace (d├íle jen inovace) ÔÇô nov├ę zp┼»soby pr├íce a aktivizace, kter├ę efektivn─Ťji ne┼ż ty ji┼ż zaveden├ę ┼Öe┼í├ş aktu├íln├ş pot┼Öeby zam─Ťstn├ív├ín├ş znev├Żhodn─Ťn├Żch osob na trhu pr├íce (nov├ę slu┼żby, p┼Ö├şstupy, metody podpory). 

Pomoc├ş p┼Öenosu zku┼íenost├ş na┼íich zahrani─Źn├şch partner┼» budou ve vybran├Żch lokalit├ích vytvo┼Öeny dv─Ť Centra soci├íln─Ť orientovan├Żch inovac├ş (CSI) ÔÇô na ┼áumpersku a P┼Öerovsku, kde bude prob├şhat implementace nov├Żch metod ÔÇô inovac├ş. 

Projekt je ur─Źen p┼Öedev┼í├şm pro samospr├ívu, neziskov├ę organizace, m├şstn├ş partnerstv├ş, tzv. m├şstn├ş ak─Źn├ş skupiny, sdru┼żen├ş obc├ş a dal┼í├ş z├íjemce o soci├íln─Ť orientovan├ę inovace. Tito nositel├ę inovac├ş z├şskaj├ş s podporou projektu informace, znalosti a vyu┼żij├ş nov├ę koopera─Źn├ş vazby pro pl├ínov├ín├ş a testov├ín├ş soci├íln─Ť orientovan├Żch inova─Źn├şch projekt┼» v praxi. 

Samotn├í realizace projektu je rozd─Ťlena do t┼Ö├ş hlavn├şch etap:

  • P┼Öenos zahrani─Źn├şch zku┼íenost├ş zam─Ť┼Öen├Ż na sd├şlen├ş p┼Ö├şklad┼» inovac├ş, metodik, pob├şdkov├Żch program┼» a vzd─Ťl├ívac├şch modul┼», kter├ę jsou ├║sp─Ť┼ín─Ť aplikov├íny u zahrani─Źn├şch partner┼» projektu. 
  • Druh├í f├íze projektu je zam─Ť┼Öena na vzd─Ťl├ív├ín├ş a praktick├ę vytv├í┼Öen├ş inovativn├şch pl├ín┼»/projekt┼» v z├ízem├ş Center soci├íln├şch inovac├ş (CSI). Sou─Ź├íst├ş t├ęto f├íze jsou i ─Źty┼Öi motiva─Źn─Ť vzd─Ťl├ívac├ş studijn├ş cesty za ├║sp─Ť┼ín├Żmi projekty do ┼ápan─Ťlska, Portugalska, Skotska a Rakouska.
  • Z├ív─Ťre─Źnou ─Ź├íst├ş projektu je ┼í├ş┼Öen├ş v├Żsledk┼» projektu a inspirace pro ostatn├ş regiony pro uplat┼łov├ín├ş inovac├ş v rozvoji p┼Öedev┼í├şm venkovsk├Żch region┼». 

Projekt je napl┼łov├ín partnerstv├şm zahrani─Źn├şch organizac├ş s dlouholet├Żmi zku┼íenostmi v oblasti soci├íln├şch inovac├ş.

CpKP Severn├ş Morava podpo┼Öili