´╗┐ Podnikatelsko-zam─Ťstnaneck├í centra - ┼áance pro Moravskoslezsk├Ż kraj

Podnikatelsko-zam─Ťstnaneck├í centra - ┼áance pro Moravskoslezsk├Ż kraj

logo BEC NJProjekt je zam─Ť┼Öen na podporu ├║─Źastn├şk┼» formou pracovn├ş diagnostiky, individu├íln├şho poradenstv├ş, vzd─Ťl├ív├ín├ş k podnik├ín├ş a n├ísledn├ę podpory 10 osob v r├ímci podnikatelsko-zam─Ťstnaneck├ęho centra na z├íklad─Ť metodiky vych├ízej├şc├ş z Business and Employment Co-operative iniciatives.

 

Jedn├í se v ─îR o inovativn├ş n├ístroj aktivn├ş politiky zam─Ťstnanosti. Projekt je zam─Ť┼Öen├Ż na sn├ş┼żen├ş nezam─Ťstnanosti a rozvoj podnikatelsk├Żch aktivit ve venkovsk├ęm prostoru v Moravskoslezsk├ęm kraji se zam─Ť┼Öen├şm na okres Nov├Ż Ji─Ź├şn.Zaji┼ít─Ťn├şm podpory a syst├ęmem kooperace je metoda BEC vhodn├í forma pro soci├íln─Ť podnikatelsk├Ż subjekt. Metoda vede skupinu nov├Żch osob k z├şsk├ín├ş podnikatelsk├Żch kompetenc├ş, a k tomu, aby nesli spole─Źnou odpov─Ťdnost za sv├í rozhodnut├ş a svoji prosperitu a motivuje je ke spole─Źn├ęmu prosp─Ťchu. To n├ísledn─Ť vede ke stabilizaci a dlouhodob├ęmu rozvoji potenci├ílu jejich vlastn├şch firem.

Hlavn├şm c├şlem projektu je podpo┼Öit zv├Ż┼íen├ş zam─Ťstnanosti v okrese Nov├Ż Ji─Ź├şn, kter├Ż je v├Żrazn─Ť posti┼żen nezam─Ťstnanost├ş prost┼Öednictv├şm inovativn├şho n├ístroje podpory zam─Ťstnanosti (metoda BEC), kter├Ż dopl┼łuje st├ívaj├şc├ş n├ístroje APZ.

C├şlovou skupinou projektu jsou uchaze─Źi o zam─Ťstn├ín├ş evidovan├ş na ├║┼Öadech pr├íce v podporovan├ęm ├║zem├ş a z├íjemci o zam─Ťstn├ín├ş, co┼ż jsou osoby, kter├ę cht─Ťj├ş zm─Ťnit sv├ę pracovn├ş uplatn─Ťn├ş. N├íbor 20 ├║─Źastn├şk┼» do projektu bude prob├şhat v ┼Ö├şjnu 2014, n├ísledn─Ť bude zah├íjena s t─Ťmito ├║─Źastn├şky pracovn├ş diagnostika a bude odstartov├ín kurz Z├íklady podnik├ín├ş. Pracovn├ş diagnostika m├í uk├ízat ├║─Źastn├şk┼»m jejich p┼Öedpoklady a siln├ę str├ínky vzhledem k trhu pr├íce. Kurz Z├íklady podnik├ín├ş je akreditovan├Żm kurzem v rozsahu 180 vyu─Źovac├şch hodin, v r├ímci kter├ęho si budou ├║─Źastn├şci vytv├í┼Öet podnikatelsk├ę pl├íny vyu┼żiteln├ę v re├íln├ęm tr┼żn├şm prost┼Öed├ş. Od ├║nora 2015 za─Źnou vznikat prvn├ş pracovn├ş pozice v r├ímci projektu, kter├ę umo┼żn├ş ├║─Źastn├şk┼»m projektu zah├íjit svou podnikatelskou ─Źinnost jako zam─Ťstnanci s garantovanou m─Ťs├ş─Źn├ş mzdou. B─Ťhem projektu podpo┼Ö├şme celkem 10 osob p┼Ö├şmou podporou na mzdov├ę p┼Ö├şsp─Ťvky v rozmez├ş 6-9 m─Ťs├şc┼».

Realizac├ş tohoto projektu navazujeme na ├║sp─Ť┼ín─Ť ukon─Źen├ę projekty ÔÇ×Podpora zam─Ťstnanosti na venkov─Ť prost┼Öednictv├şm podnikatelsko-zam─Ťstnaneck├Żch center" a ÔÇ×Podnikatelsko-zam─Ťstnaneck├í dru┼żstva ÔÇô Inovativn├ş n├ístroj aktivn├ş politiky zam─ŤstnanostiÔÇť v r├ímci kter├Żch jsme pilotn─Ť ov─Ť┼Öili uplatnitelnost metody BEC v ─Źesk├Żch podm├şnk├ích. Funk─Źnost metody jsme ov─Ť┼Öili na ├║zem├ş okres┼» ┼áumperk, Brunt├íl a Jesen├şk. V r├ímci t─Ťchto projekt┼» bylo zalo┼żeno BEC dru┼żstvo - Business and Employment Co-operative, kter├ę je p┼Ö├şm├Żm nositelem uplat┼łov├ín├ş my┼ílenky.

Pravideln├ę novinky z projektu m┼»┼żete z├şskat na na┼íich facebookov├Żch str├ínk├ích:

https://www.facebook.com/sancepromoravskoslezskykraj

Pokud V├ís projekt zaujal a spad├íte do c├şlov├ę skupiny, tak n├ís kontaktujte:

CpKP Moravskoslezsk├Ż kraj

M.R. Štefánika 318/1, 787 01 Šumperk

E-mail: Tato e-mailov├í adresa je chr├ín─Ťna p┼Öed spamboty. Pro jej├ş zobrazen├ş mus├şte m├şt povolen Javascript.  

Pro dal┼í├ş informace n├ís nev├íhejte kontaktovat:

Zdenek Z├şvala, mob. +420 775 760 348

Ivo ┼ákrabal, mob. +420 777 793 714

CpKP Severn├ş Morava podpo┼Öili