SIV - Social Impact Vouchers

SIV RGBProjekt SIV čelí výzvám dlouhodobé nezaměstnanosti a přetrvávajícím potížím při integraci znevýhodněných skupin osob na trh práce. Zavede nový nástroj pro zvýšení kapacit sociálních podniků pro využití soukromého kapitálu při řešení sociálních problémů nezaměstnanosti.

 

O projektu:

Partneři budou společně testovat zahájení Fondu sociálního dopadu v zemích střední a východní Evropy s cílem využít soukromého kapitálu pro integraci znevýhodněných skupin osob na trh práce. Na tomto základě budou partneři rovněž zřizovat kapacity pro pobídkový systém pro malé a střední podniky, který bude zaměstnávat dlouhodobě nezaměstnané osoby na základě poukázkového systému. Systém poukázek bude financován prostřednictvím fondu sociálního dopadu, který bude založen. V návaznosti na pilotní aktivity poskytnou partneři zúčastněným stranám návod, jak vytvořit potřebné kapacity a schopnosti replikovat jak Fond sociálního dopadu, tak systém poukázek.

 

Více informací o projektu naleznete na WEBOVÝCH STRÁNKÁCH PROJEKTU SIV.

 

Doba realizace projektu:

1. 3. 2019 - 28. 2. 2022

 

Kontakty:

Ivo Škrabal - tel: 777 793 714, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Eva Škrabalová - tel: 777 606 368, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

CpKP Severní Morava podpořili