Nabídka třídenního workshopu Případové setkání

Centrum pro komunitní práci střední Čechy nabízí třídenní vzdělávací workshop zaměřený na rozvoj kompetencí v oblasti práce s rodinou, dětmi a mladými lidmi. Cílem tohoto workshopu je seznámit účastníky s metodou tzv. Případová setkání, jež je používána při výkonu sociální práce s různými cílovými skupinami.



Případové setkání je vhodným nástrojem multidisciplinární spolupráce při individuálním plánování pro ohrožené děti a mládež, rodiny s dětmi a další cílové skupiny. Primárním cílem těchto setkání je navázat spolupráci se všemi subjekty, jež vykonávají sociálně právní ochranu dětí a jež mají s dítětem/mladým člověkem co do činění při posuzování jeho situace a při společném plánovaní dalšího postupu řešení daného stavu a přijetí vhodného opatření. Výhodou tohoto nástroje je možnost flexibilně, aktivně a efektivně reagovat na vzniklou situaci s ohledem na zájem dítěte/mladého člověka/rodiny a tím aktivizovat a koordinovat konkrétní potřebnou pomoc při zajištění kontinuity péče a současném aktivním zapojení samotného klienta a jeho rodiny.

Obsah workshopu:

  •  dvoudenní teoretická příprava (16 vyučovacích hodin rozdělených do 8 bloků)
  •  jednodenního intenzivní praktický nácvik využívající realizaci modelového případového setkání ve vazbě na získané znalosti (8 hodin, uskutečnění zhruba 14 dní po teoretickém základu)


Jednotlivé bloky se dotýkají významu případových setkání a možností jejich využití. Jedná se o:

  •  právní kontext
  •  základní pravidla realizace případových setkání, přípravy a průběhu setkání
  •  kompetence jednotlivých subjektů pracujících s klientem/rodinou
  •  vytvoření prostředí důvěry, závažnosti důvěry v týmu
  •  síťování a interdisciplinární spolupráce


Workshop je postaven na aktivním zapojení účastníků, konkrétních kazuistikách a praktických dovednostech. Je určen zejména pro tým složený z odborníků v daném městě či regionu, tzn. sociální pracovníky/ce, kurátory/ky, poskytovatele sociálních služeb, psychology, zástupce škol, zástupce policie a další osoby dle specifik území.

V případě zájmu o nabízený vzdělávací workshop, upřesnění ceny nebo dalších dotazů či upřesnění se obraťte, prosím, na níže uvedený kontakt.

Martina Macurová
mobil: +420 775 764 414
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Nabídka třídenního workshopu Případové setkání

 

Centrum pro komunitní práci střední Čechy nabízí třídenní vzdělávací workshop zaměřený na rozvoj kompetencí v oblasti práce s rodinou, dětmi a mladými lidmi. Cílem tohoto workshopu je seznámit účastníky s metodou tzv. Případová setkání, jež je používána při výkonu sociální práce s různými cílovými skupinami.

 

Případové setkání je vhodným nástrojem multidisciplinární spolupráce při individuálním plánování pro ohrožené děti a mládež, rodiny s dětmi a další cílové skupiny. Primárním cílem těchto setkání je navázat spolupráci se všemi subjekty, jež vykonávají sociálně právní ochranu dětí a jež mají s dítětem/mladým člověkem co do činění při posuzování jeho situace a při společném plánovaní dalšího postupu řešení daného stavu a přijetí vhodného opatření. Výhodou tohoto nástroje je možnost flexibilně, aktivně a efektivně reagovat na vzniklou situaci s ohledem na zájem dítěte/mladého člověka/rodiny a tím aktivizovat a koordinovat konkrétní potřebnou pomoc při zajištění kontinuity péče a současném aktivním zapojení samotného klienta a jeho rodiny.

 

Obsah workshopu:

  • dvoudenní teoretická příprava  (16 vyučovacích hodin rozdělených do 8 bloků)
  • jednodenního intenzivní praktický nácvik využívající realizaci modelového případového setkání ve vazbě na získané znalosti (8 hodin, uskutečnění zhruba 14 dní po teoretickém základu)

 

Jednotlivé bloky se dotýkají významu případových setkání a možností jejich využití. Jedná se o:

  • právní kontext
  • základní pravidla realizace případových setkání, přípravy a průběhu setkání
  • kompetence jednotlivých subjektů pracujících s klientem/rodinou
  • vytvoření prostředí důvěry, závažnosti důvěry v týmu
  • síťování a interdisciplinární spolupráce

 

Workshop je postaven na aktivním zapojení účastníků, konkrétních kazuistikách a praktických dovednostech.  Je určen zejména pro tým složený z odborníků v daném městě či regionu, tzn.

sociální pracovníky/ce, kurátory/ky, poskytovatele sociálních služeb, psychology, zástupce škol, zástupce policie a další osoby dle specifik území.

 

V případě zájmu o nabízený vzdělávací workshop, upřesnění ceny nebo dalších dotazů či upřesnění se obraťte, prosím, na níže uvedený kontakt.

 

 

Martina Macurová

mobil: +420 775 764 414

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

CpKP střední Čechy podpořili