Borský park, Na Poříčí na Roudné, Náplavka - tři místa v Plzni k projednání s veřejností

3xlogo borak mensiDíky projektu „Kontejnery k světu", který v Plzni realizovalo o.s. k světu bylo naše občanské sdružení - CpKP západní Čechy osloveno ke spolupráci. Naším úkolem bylo najít tři veřejná prostranství, která se v dohledné době budou upravovat a zadavatel je ochoten připravovat projektovou dokumentaci ve spolupráci s dotčenou veřejností, tak aby úprava veřejného prostranství odpovídala místním potřebám.

Jaké plánování veřejných prostranství nás díky podpoře od Evropského hlavního města kultury Plzeň 2015 čeká?  

 

 Den pro Borský park aneb Borský park a jak dál?

Zajímá Vás budoucnost Borského parku? Jste pravidelní návštěvníci? Chodíte sem sportovat, venčit psy, na procházku? Je Borský park stále nejoblíbenějším parkem v Plzni? Co myslíte?

Pro všechny zájemce se bude v sobotu dne 12. října od 10:00 hodin konat setkání pro veřejnost, jehož cílem je získat náměty a připomínky k budoucím úpravám v Borském parku. U konečné tramvaje č.4 bude umístěn infostánek s podrobným programem akce. Samotný program bude začínat v blízkosti centrální plochy, určitě ho nikdo nepřehlédne, bude zde stát nafukovací šapitó autobusu společnosti Plzeň 2015 o.p.s.

„ S veřejností jsme ohledně budoucnosti Borského parku intenzivně komunikovali v roce 2003, kdy jsme na základě společných diskusí s veřejností i s odborníky stanovili tzv. „Vizi obnovy Borského parku". Postupně dle finančních možností jsou realizovány jednotlivé kroky k jeho obnově: obnova centrální travnaté plochy v Borském parku, obnova hlavního vstupu a realizace pítka, výměna mobiliáře, obnova cest a alejí, výstavba dětského hřiště. Chtěli bychom po deseti letech v diskusi s veřejností pokračovat a získat tak další náměty k regeneraci tohoto celoměstsky oblíbeného parku. V roce 2014 bude Borský park slavit 100 let od svého založení." říká Ing. Jana Pechová ze Správy veřejného statku města Plzně.

Samotné setkání zahájíme komentovanou procházkou, kde se návštěvníci budou moci blíže seznámit s postupem obnovy parku a také o těchto krocích diskutovat. „Doprovodný program je připraven díky dobrovolníkům, kteří Borský park pravidelně využívají k volnočasovým aktivitám. Návštěvníci se proto mohou těšit na program pro děti připravený skautským střediskem Střela, které sídlí v klubovnách v Českém údolí. Konat se bude také amatérský fotbalový turnaj, představí se žongléři a bubeníci. Děti budou moci vyzkoušet stromolezectví nebo provazochodectví mezi stromy. Zveme Vás na cvičení jógy na louce nebo si můžete vyzkoušet frisbee. Program bude připraven pro všechny věkové skupiny, které Borský park pravidelně využívají" říká Ondřej Starý z Centra pro komunitní práci. Sraz bude tedy v sobotu 12. října v 10 hod přímo v Borském parku v blízkosti centrální plochy, místo srazu bude označeno, aby ho nikdo nepřehlédl.

 

Pozvánka na akci Pozvánka - Borský park

Pokud se nemůžete účastnit osobně, ale chcete vyjádřit svůj názor, je možné vyplnit a odeslat jednoduchý dotazník - Anketa - Borský park

Zápis z veřejné debaty k budoucnosti Borského parku - zde

Podrobnosti budou k nalezení zde nebo na www.svsmp.cz.
.............................................................................................................
Kontaktní osoby:

CpKP Západní Čechy
Ondřej Starý
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 774 497 874

Správa veřejného statku města Plzně
Ing. Jana Pechova
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

ROUDNÁ NA POŘÍČÍ

Bydlíte na Roudné nebo v jejím blízkém okolí? Chybí Vám zde prostor pro venkovní akce? Zajímáte se o architekturu a veřejný prostor?

Přijďte v sobotu 5. října od 10:00 hodin na setkání s veřejností, jehož cílem je získat náměty a připomínky k plánovaným úpravám nevyužitého zatravněného území Na Poříčí.

Řešené místo Na Poříčí - Mapka - Na Poříčí

Pozvánka na plánování lokality Na Poříčí - Pozvánka - Na Poříčí


Zápis z veřejné debaty nad návrhem řešení lokality Na Poříčí - zde

„Toto území přiléhá k řece, je dobře dostupné z centra, vyskytují se na něm vzrostlé stromy a přirozeně se nabízí jeho zpřístupnění a úprava do parkové podoby. Zajímá nás nakolik je tato lokalita pro místní obyvatele atraktivní, co by v ní uvítali a zda si najde své pravidelné návštěvníky," říká autorka studie Ing. Jana Pechová ze Správy veřejného statku města Plzně.

Samotné setkání zahájíme komentovanou procházkou, která představí území a předběžný návrh úprav, následovat bude diskuse nad samotným návrhem.
„Zveme místní obyvatele, kterých se území přímo i nepřímo dotýká, zajímá je budoucnost lokality a chtějí přispět svým názorem na její podobu. Všechny věkové skupiny jsou vítány, součástí akce bude program pro děti a grilování u řeky. Sraz je v sobotu 5. 10. od 10:00 v ulici Na Poříčí, před hotelem Irida," připomínají organizátoři z Centra pro komunitní práci.

Organizátoři: Správa veřejného statku města Plzně

                      Centrum pro komunitní práci západní Čechy 

                      o.s. k světu

............................................................................................................

Kontaktní osoby:

CpKP Západní Čechy
Tereza Pelclová
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel: 777 793 726

Správa veřejného statku města Plzně
Ing. Jana Pechova
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Podpořeno z projektu Plzeň 2015,o.p.s. Evropské hlavní město kultury za finanční podpory Ministerstva kultury ČR (www.plzen2015.eu

Ing. arch Petr Klíma – program Dny architektury, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 Pozvánka na třídenní Den architektury 2013 v Plzni zde - Den architektury - Objevte své město

 

 

 

 

CpKP západní Čechy podpořili