Pozvánka na MEZINÁRODNÍ WORKSHOP – projekt Mosty z chudoby

Centrum pro komunitní práci východní Morava pořádá v rámci projektu „Mosty z chudoby – strategie pro profesionály a komunity“ dvoudenní mezinárodní workshop, na kterém bude přednášet autor konceptu Mosty z chudoby a expert na problematiku chudoby a práci s lidmi ohroženými chudobou nebo žijícími v prostřední chudoby, Philip DeVol z USA. Workshop se uskuteční ve dnech 30. – 31. května 2013 v Otrokovicích.

Ve Zlíně 5. dubna 2013

Vážení a milí,

dovolte mi, abych Vás pozvala na mezinárodní workshop pořádaný v rámci projektu:

„Mosty z chudoby – strategie pro profesionály a komunity“.

Projekt Mosty z chudoby, spolufinancovaný prostřednictvím ESF a státního rozpočtu ČR, realizujeme od prosince r. 2012.  Autory konceptu Mosty z chudoby jsou američtí experti na problematiku chudoby a práci s lidmi ohroženými chudobou nebo žijícími v prostředí chudoby, Philip DeVol, Terie Dreussi Smith a Ruby Payne. Ve své filozofii pracují se skrytými pravidly socioekonomických tříd a možnostmi dostupných zdrojů jedince, komunity či společnosti. V této činnosti mají již více než 15 let zkušeností a dosahují významných úspěchů při začleňování osob žijících v chudobě do pracovního procesu prostřednictvím navazujícího programu POKROK.  Mosty z chudoby jsou realizovány téměř ve všech státech USA, Kanadě, Irsku, Austrálii a také na Slovensku. Tam, kde Mosty z chudoby fungují, dochází nejen ke zlepšení situace osob žijících v chudobě, ale i k výraznému posílení zdrojů a spolupráce v rámci komunity a jejímu rozvoji.

Naším cílem je přenést tuto unikátní filozofii do prostředí České republiky. V rámci mezinárodního workshopu nám jeden z autorů, americký lektor Philip DeVol představí svou strategii a v průběhu 5ti denního tréninku v následujícím týdnu vyškolí 12 facilitátorů, kteří tuto metodu využijí při práci s příslušníky cílových skupin. Cílovými skupinami projektu jsou osamělí rodiče s dětmi, matky vracející se do zaměstnání po ukončení rodičovské dovolené a osoby opouštějící zařízení pro výkon ochranné či ústavní výchovy.  Na workshopu se rovněž představí zástupci irského a slovenského partnera projektu, od kterých můžete načerpat zkušenosti a příklady dobré praxe. Na workshopu bude k dispozici tlumočník.

Zástupci neziskových organizací, státních institucí a účastníci komunitního plánování sociálních služeb se během dvoudenního workshopu seznámí s novou metodou práce s lidmi aktuálně ohroženými chudobou, nebo žijícími v prostředí chudoby. Semináře vedené Philipem DeVolem jsou interaktivní, bude prostor i pro vaše dotazy tak, abyste získali dostatek informací pro specifické podmínky vaší práce.

Účastníci workshopu mají zdarma zajištěno ubytování, celodenní stravování a obdrží osvědčení o absolvování workshopu.

Věříme, že oceníte jedinečnost této akce a zúčastníte se spolu s námi setkání s odborníky na problematiku chudoby, jejichž poznatky a informace můžete využívat v rámci své činnosti.                                                                   

Bc. Gabriela Fellingerová

Ředitelka Centra pro komunitní práci východní Morava

Pozvánka na workshop ke stažení ZDE: Stáhnout

Přihlásit se na workshop můžete ZDE: Odkaz

Kontaktní osoba:

Martin Vyhlídal

Manažer projektů

Mobil: +420 775 764 416
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

b_499_52_16777215_00_images_publicita2.jpg

 

Projekt „Mosty z chudoby – strategie pro profesionály a komunity“, reg. č. CZ.1.04/5.1.01/77.00281

Tento projekt je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu

Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

 

 

CpKP východní Morava podpořili

Další aktivity CpKP východní Morava